Connect with us

MMORPG

Yerli MMORPG Rise Online World Detayları

Rise Online World Detayları Haberimizde.

Published

on

Rise Online Detayları

Rise Online, Rokosoft tarafından 2015 yılında geliştirilmeye başlanmış ve 2020 yılında duyrulmuştur. Rise Online Unreal Engine 4 oyun motoru kullanarak geliştirilen oynaması ücretsiz(free-to-play) Türk yapımı MMORPG’dir.

Hikaye olarak Lunaskar ve Protean adında iki ırkın savaşını konu almaktadır.Hikayesi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunun dili ilk aşamada İngilizce ve Türkçe olacak. Oyundaki her metin Türkçe’ye çevrilmeyecek.
Eşya isimleri, harita isimleri, etkinlik isimleri gibi yazılar özel isim gibi düşünülecek ve bunlar Türkçe’ye çevrilmeyecek, bunun yerine yetenek açıklamaları, görev açıklamaları, ayarlar gibi alanlar Türkçe’ye çevrilecektir.

Bir sunucuda oynatmayı planladıkları oyuncu sayısı 15000 civarındadır. Performans geliştirmelerinin yıllar boyunca devam edeceği belirtildi.

Rise Online 30 Ağustos 2020 alfa ön gösteri ile alakalı yayına buradan ulaşabilirsiniz.

Tanıtım VideosuTürk MMORPG severler olarak yakından takip ettiğimiz oyun hakkındaki ayrıntıları sizler için derledik.

Rise Online Sınıflar

Oyunda 4 adet sınıf bulunmaktadır.
Bu sınıflarında en az iki çeşit ara sınıfları bulunmaktadır.

ROGUE

Rise Online Rogue
Rise Online Rogue

Assasin

Suikastçiler tekli hedeflere inanılmaz derecede yüksek hasar vururlar. Rakiplerini beklenmedik bir şekilde yakalayarak saldırmalarını sağlayan kamuflaj yeteneği bulunur. Büyücülerin korkulu rüyalarıdır.

Archer

Büyücülerden sonra en iyi menzilli hasar vuran sınıflardan biridir. Büyücülere nazaran hareket kabiliyeti ve savunmaları daha yüksektir. Okçular, uzun menzilli saldırılarla hem tek hem de birden fazla düşmanla savaşmada uzmanlaşmıştır.

Assasin Oynanış Videosu

Archer Oynanış Videosu

WARRIOR

Rise Online Warrior
Rise Online Warrior

Attacker Warrior

Saldırı gücü yüksek savaşçılar tüm savaşların vazgeçilmezi ve en ön saflarda yer alan birimleridir. Tek el ve iki el ile kullanılabilen birçok silahta uzmanlaşmıştır.

Defensive Warrior

Savunmacı savaşçılar krallıklarda bulabileceğiniz en yüksek savunmaya ve hayatta kalma becerisine sahip sınıftır. Tüm dikkati üzerine çekerek büyücü ve okçu gibi diğer yüksek hasar verecek birimlere zaman ve fırsat yaratırlar.

Warrior Oynanış Videosu

PRIEST

Rise Online Priest
Rise Online Priest

Tekli ve grup iyileştirme yetenekleri ile diğer güçlendirme yetenekleri sayesinde yakınındaki birçok savaşçıyı koruması altına alır ve hayatta kalma şanslarını arttırır. Güçsüzleştirme yeteneklerine sahip olanlar ise rakibin savunmasını kırmada olmazsa olmazlardandır.Priest sınıfını üç ana gruba ayırabiliriz; Buffer, Debuffer ve Healer.

Priest Oynanış Videosu

MAGE

Rise Online Mage
Rise Online Mage

Büyücüler, iki krallık arasındaki tüm savaşların bel kemiğidir. Büyücüler oldukça geniş menzile sahip büyülere sahiptir. Grup düşman birliklerini yok etmede son derece etkilidir, ancak sağlıkları ve savunmaları düşüktür.Mage sınıfı dört ana gruba ayırabiliriz; Fire, Ice, Lightning ve Arcane

Mage Oynanış Videosu

Rise Online sınıfları hakkındaki daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Rise Online PvP

Oyununda PvP konusunda herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz.Oyun içerisinde kesintisiz bir şekilde PvP yapabileceğiniz etkinlikler ve bir bölge mevcut.Bu bölgenin adı oyun içerisinde Death Valley olarak geçiyor.

Death Valley Tanıtım Videosu

PvE

Oyunun içerisinde PvE tabanlı haritalar bulunmaktadır.Farklı mekaniklere sahip Boss’larda mevcut.

Haritalarda 150 adetten fazla yaratık bulunmaktadır. Bu yaratıkların görünüşlerini merak ediyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Rise Online Binek ve Pet

Petler oyun içerisinde yaratık öldürdükten sonra düşen kutuları toplamamızda yardımcı olacak.

Binekler ise oyun içerisinde daha hızlı hareket etmemize olanak sağlıyacak.

Binekler Hakkındaki Video


Rise Online Zırh,Kostüm ve Silahlar

Oyundaki tüm zırh ve kostümler şu an yaklaşık 150 adet olup; 2D ve 3D tasarımları, çizimleri ve modellemeleri tamamen Rise Online ekibi tarafından yapılmıştır. Ekip aynı zamanda hala çizimi devam eden kostümlerin bulunduğunu ve oyun süresince de sürekli güncelleneceğini söyledi.

Kullanılan tüm silahlar (250 adetten fazla) 2D ve 3D tasarımları çizim ve modellemeleri yine geliştirici ekip tarafından yapılmıştır.

Ayrıca oyunun orjinal soundtrack albümü mevcut.Albüme buradan ulaşabilirsiniz

Beta sürecine kadar eklenmesi veya geliştirilmesi düşünülen özellikler;

Item soulbound (Ruh bağı) sistemi – Belirli seviye itemler ruh bağı olarak karaktere bağlı olacak. Direkt ruh bağı olarak düşen eşyalar da olabilecek. Detaylar ilerleyen aşamalarda açıklanacak.
Item rune (Eşya rün) sistemi – Silahlara farklı özelliklerdeki rünler yerleştirilerek güçleri arttırılabilecek. Silahların sahip olduğu rün slotları farklı sayıda olabilecek. Böylece düşük kalitedeki silahlar rünler sayesinde değerli olabilecek. Rünler sadece silahlara yerleştirilebilecek. Detaylar ilerleyen aşamalarda açıklanacak.
Party roll sistemi (Parti içerisinde dropların ne şekilde dağıtılacağına yönelik seçenekler) – Rastgele dağıt, /roll yazanlar arasında en yüksek skor alana dağıt, eşyayı almak isteyen kişiler arasında rastgele dağıt.
DPS meter – Parti içerisinde oyuncuların ne kadar hasar vurduğu ve ne kadar şifa verdiği görülebilecek.

Karakter Yaratma ile ilgili Video

Rise Online
Web Sitesi
Discord Sunucusu
Instagram Sayfası
Youtube Kanalı
Twitter Hesabı
Facebook Sayfası
Twitch Kanalı

MMORGP’ler hakkında daha fazla habere ulaşmak istiyorsanız MMORPG kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir