Connect with us

Yeni Çıkacak Oyunlar

Yakuza Like a Dragon Detayları

Yakuza Like a Dragon Detayları

Published

on

Yakuza Like a Dragon Detayları ve Çıkış Tarihi

Yakuza Like a Dragon, Ichiban Kasuga ve bazı tuhaf arkadaşları adlı yeni bir karakteri takip eden Dragon Quest’e benzeyen sıra tabanlı RPG türündedir.

Mayıs 2020’de Xbox Games Showcase sırasında Batı sürümü onaylandıktan sonra, sonraki aylarda oyun hakkında daha fazla bilgi ortaya çıktı.

YAKUZA LİKE a DRAGON HANGİ PLATFORMLARDA ÇIKIŞ YAPICAK?

like a dragon

like a dragon

Yakuza Like a Dragon sadece Japonya’da PS4‘TE çıktı, Batı’da birkaç platformda daha piyasaya sürülecek. Mevcut nesil sistemler söz konusu olduğunda, oyun PC, PS4 ve Xbox One‘da olacak. Oyunun Nintendo Switch ve Google Stadia sürümleri için şuan için herhangi bir açıklama yapılmadı.

Daha önce ima ettiğimiz gibi, oyun Mayıs 2020’de Xbox Series x için de onaylandı. 22 Temmuz’da Comic-Con @ Home sunumu sırasında oyunun PlayStation 5 versiyonu doğrulandı.

Akıllı teslimat mevcut olacak, böylece bir Xbox Series X satın almak için beklerken Xbox One için satın alırken kendinizi güvende hissedebilirsiniz. PS4 oyuncuları ayrıca oyunun PS5 sürümüne yükseltme seçeneğine de sahip olacaklar.

YAKUZA LİKE a DRAGON ÇIKIŞ TARİHİ NE ZAMAN?

Like a Dragon

Like a Dragon

Yakuza Like a Dragon oyunu Xbox Series X, Xbox One, PC ve PS4 sürümleri 10 Kasım 2020‘de piyasaya sürülecek ancak

Yakuza Like a Dragon PS5 versiyonunu oynamak istiyorsanız, 2021’e kadar beklemeniz gerekecek. Sega, şu anki  yayın tarihi kaymasıyla birlikte Yakuza Like a Dragon PS5 versiyonunun 2 Mart 2021’e kadar PS5‘de piyasaya sürülmeyeceğini doğruladı.

PlayStation oyuncularının oyunu PS4‘de alması ve piyasaya sürüldükten sonra PS5 sürümüne ücretsiz olarak yükseltmesi muhtemelen en iyi senaryo olacaktır.

OYUN HİKAYESİ

2001 yılında ana hikayeden 18 yıl önce, Arakawa ailesinin lideri Masumi Arakawa, ıchiban Kasuga’ya ailenin bir cinayet için suçu üstlenecek birine ihtiyacı olduğunu bildirir. Kasuga, bu fedakarlığın onu ailede bir kahraman olarak adlandıralacağına inanarak kabul eder. 18 yıl sonra serbest bırakıldığında, Kasuga kimsenin onu hatırlamadığı gerçeğiyle yüzleşir. Onu göğsünden vuran Arakawa’yı ziyarete gider.

18 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra, Ichiban diğer oyuncu karakterleriyle birlikte bir kahraman olmak için kişisel bir arayış içerisinde olur.

Not: Seslendirme İngilizce ve Japonca olacak.

OYNANIŞ HAKKINDA BİLİNENLER

Üçüncü şahıs olarak hareket eden serinin önceki oyunlarından farklı olarak, Yakuza Like a Dragon farklı bir yöne gidiyor: sıra tabanlı savaş. Kasuga ve müttefikleri eski Final Fantasy oyunlarında veya Pokémon’da bulunan dövüş sistemine benzer şekilde sırayla Yakuza ile karşılaşacaklar.

Oyuncular ayrıca yeni yeteneklere erişmek için bir iş sistemi ile uğraşabilirler. Daha önce franchise’da ortaya çıkan canlı ve ölü karakterlerden yardım almanıza izin veren seçeneklerbile mevcut.

Oynanış Videosu

Oyunu ön sipariş şeklinde satın alabilirsiniz. Oyunun Steam sayfası için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

Yeni çıkış yapacak oyunlar hakkındaki haberleri takip etmek için bildirimlerinizi açabilir ve Yeni Çıkacak Oyunlar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir