Connect with us

Valorant

VALORANT Topluluk Turnuvası Detayları

Valorant Topluluk Turnuvası Detayları

Published

on

Valorant Topluluk Turnuvası

VALORANT Topluluk Turnuvası

Turnuva Formatı

Kayıtların tamamlandıktan sonra takımlar tek bir turnuva ağacına yerleştirilecek.

Yarı final, final ve 3.lük karşılaşmaları ise 3 maç üzerinden olacak. Her turnuva 2 gün sürecek, turnuvaların ilk gününde 16 takım kalana kadar turnuva ağacında ilerlenecek, ikinci günlerde son 16 takım mücadele edecek.

Turnuva Kuralları

 • 1. Turnuvanın ilk günü (27 Mart) karşılaşmalar saat 15.00’te, ikinci günü (28 Mart) saat 12.00’de, 2. Turnuvanın ilk günü (3 Nisan) karşılaşmalar saat 15.00’te, ikinci günü (4 Nisan) saat 12.00’de başlayacak.
 • 2. Turnuvanın kayıtları 29 Mart saat 12.00’de açılacak ve 3 Nisan saat 13.00’te kapanacak. Kayıtların kapanmasının ardından oyuncu değişikliği yapılamayacak.
 • Turnuva resmi VALORANT Türkiye Discord sunucusunda gerçekleştirilecek. Bu nedenle tüm takım üyelerinin sunucuda bulunması zorunlu. Sunucuda bulunmayan takımlar turnuvaya dahil edilmeyecek.
 • Turnuva kayıt formu takım kaptanı tarafından doldurulacak, eksik ya da hatalı kayıt nedeniyle turnuvaya katılamama durumundan takımların kendileri sorumlu olacak.
 • Takımların turnuvaya dahil olabilmesi için, takım kaptanlarının Discord sunucusunda bulunan #turnuva-kayıt-teyit kanalı üzerinden, yine Discord sunucusunda belirtilen format ile teyit yaptırması zorunludur. Teyit edilmeyen takımlar turnuvada yer alamayacak. Teyit işlemini tamamlayan ilk 256 takım sıra ile turnuvaya dahil edilecek. Toplam 16 takım yedek olarak alınacak.
 • Takımlar en fazla 3 yedek oyuncu dahil edebilir.
 • Uygunsuz takım adlarıyla kayıt olan takımlar turnuvaya dahil edilmeyecek.
 • Turnuva ağacı rastgele oluşturulacak ve turnuvadan önce resmi VALORANT Türkiye Discord sunucusundan paylaşılacak.
 • Harita ve taraf seçim kuralı: Yarı final karşılaşmalarına kadar eşleşmede taraflar birer harita yasaklandıktan sonra, turnuva ağacında üstte olan takım harita, altta olan takım taraf seçecek. Yarı final sonrasındaki karşılaşmalarda, taraflar birer harita yasakladıktan sonra, maçlar kalan 3 harita üzerinden oynanacak. İlk karşılaşmada taraf seçimi turnuva ağacında üstte olan takımda olacak. 2. Karşılaşmada taraf seçim hakkı altta olan takımda, 3. Karşılaşmada ise taraf seçim hakkı yine üstteki takımda olacak.
 • Takımların savunma tarafındayken 5, saldırı tarafındayken 5 olmak üzere toplam 10 dakika duraklatma hakkı olacak.
 • Turnuva karşılaşmaları esnasında, lobide ya da oyun sonu ekranında rakip takımla karşı küfür, hakaret ve sataşma amaçlı iletişime geçmek diskalifiye sebebidir.
 • Şikayet konusunun kural ihlali olup olmadığının değerlendirilmesi turnuva yöneticilerinin inisiyatifindedir.
 • 2021 VCT 1. Aşama – Masters ilk 8’e giren takımlar ve takımlarda yer alan oyuncular bu turnuvaya katılım sağlayamaz.

Turnuva Ödülleri

 1. Takım: 5 adet “ ASUS 24″ VP248H 75Hz 1ms VGA HDMI TN FHD Freesync Gaming Monitör”
 2. Takım: 5 adet “ ASUS RA05 TUF Gaming K3 D/BN Brown Switch Türkçe RGB Mekanik Gaming Klavye”
 3. Takım: 5 adet “ ASUS ROG Strix Impact II Gaming Mouse”

 

Turnuva kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Valorant Resmi Discord sunucusuna buradan ulaşabilirsiniz.

VALORANT Topluluk Turnuvası gibi içeriklerden haberdar olmak için bildirimlerinizi açabilir ve FPS-TPS Haber sayfamızdan takip edebilirsiniz.

KAYNAK

Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir