Connect with us

Yeni Çıkacak Oyunlar

The Medium Hakkında Bilinenler

The Medium Hakkınd Bilinenler

Published

on

The Medium Hakkında Bilinenler

The Medium yeni nesil korku oyunlarından biridir. Microsoft’un Mayıs Xbox Series X vitrini sırasında tanıtılan ve Microsoft’un Temmuz sunumu sırasında bir kez daha alay edilen bu korku oyunu, yeni nesil teknolojiyi ilginç ve benzersiz bir şekilde kullanıyor: aynı anda iki dünyayı sergiliyor.

Xbox Series X ve S’nin piyasaya sürülmesinden iki ay sonra ortaya çıksa da, The Medium yeni donanımın gücünü gerçekten gösteren ilk Xbox konsol ürünlerinden biri olacak.

Bu atmosferik gerilim/korku oyunu gözünüze çarptıysa, The Medium’un çıkış tarihi,oyun, hikaye ve daha fazlası hakkında ayrıntılı bilgi topladık.

The Medium Fragman

The Medium ÇIKIŞ TARİHİ

Bazı gecikmelerden sonra, The Medium nihayet 28 Ocak 2021‘de piyasaya sürülecek.

Başlangıçta Microsoft tarafından bir Xbox Series X lansman başlığı olarak çerçevelenmiş olsa da, Bloober Team tarafından paylaşılan ilk çıkış tarihi 10 Aralık 2020 idi.

Bloober ekibi, Cyberpunk 2077’nin aynı gün çıkış yapmak istemediğinden oyunun çıkış tarihini ertelemeye karar verdi.

Şimdi, 28 Ocak 2021‘de Xbox Game Pass‘ta piyasaya sürülecek. Bu nedenle, ücretli aboneliği olan herhangi bir oyuncu The Medium’u oynayabilir.

 

The Medium Çıkış Tarihi

 

The Medium XBOX ÖZEL OYUNUMU OLACAK ?

Stalker 2 gibi, Medium da PC ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülecek.çoğu Series x lansman başlığından farklı olarak, Medium için mevcut nesil Xbox One sürümü planlanmamıştır.

Yapımcı Jacek Zieba, Mayıs 2020’de Microsoft ile yaptığı röportajda,” bu oyunu düşünmek ve bu konuda hayalimizi nasıl gerçekleştirebileceğimizi düşünmek için uzun yıllar harcadık, ancak platformla ilgili bir sorun yaşadık ” dedi.

“Sonra Xbox Series x geldi ve” evet, bu bizim için mükemmel bir eşleşme ” diye düşündük ve yaratıcı olmak ve oyunu istediğimiz gibi yapmak için birçok kapı açıktı.”Temel olarak, ortamın iki dünyasının aynı anda istikrarlı bir kare hızı ve minimum yükleme ile çalışmasını sağlamak, mevcut nesil donanımda tamamen imkansız olmasa da son derece zor olacaktır.

Bu yorum aynı zamanda Ps4 ve Nintendo Switch gibi sistemler için The Medium sürümlerini de ortadan kaldırıyor.

PS5 ve Google Stadia sürümlerine gelince, şu anda geliştirici için kartlarda görünmüyor, ancak gelecekte mümkün olabilir.

Oyun ayrıca Steam, Epic Games Store ve Microsoft Store aracılığıyla PC’ye geliyor.

Bununla birlikte, sistemsel olarak zorlayabilecek kapasiteye sahip bir oyundur, bu yüzden satın almadan önce Steam oyun sayfasındaki gerekli minimum özellikleri kontrol etmenizi öneririz.

The Medium OYNANIŞ

Yukarıdaki oyun Fragmanı sizin için yeterli değilse, Xbox Games Showcase sırasında bir oyun fragmanının ortaya çıkmasından bir gün sonra, Medium için dört dakikalık kesilmemiş bir oyun videosu 24 Temmuz’da yayınlandı.

Video ayrıca, bulmacaları çözmek için ipuçları gösterirken, The Medium’un özünde yer alan” çift gerçeklik ” kavramını da gösteriyor.

Bu çift dünya hilesi gerçekten sadece yeni nesil konsollarda yapılabilecek bir şey, bu yüzden Xbox Serisi Xbox’ın gücünü görmek için bizler için güzel bir fırsat olabilir.

 

Videoda görebileceğiniz gibi, The Medium Silent Hill veya Resident Evil’e benzer bir tarzda bulmacaları keşfetmek ve çözmek için bizleri zorluyor.

Yine de, çift gerçeklik hilesi, oyuncuların kendi yollarıyla bu bulmacaları çözmek zorunda kalacakları ve farklı senaryolar bizlere sunabilir.

Videoda, Marianne’nin ruh dünyasındaki zamanı hızlandırmak için gerçek dünyadaki bir saatle uğraştığını ve Marianne’nin bir bulmacayı bitirmesine ve ilerlemesine izin veren bir yol açtığını görüyoruz.

Ruh dünyasında, Marianne ruh patlaması ve ruh Kalkanı gibi bazı özel yetenekleri kullanabilir.

Daha yeni bir videoda ” bir medium ne yapar?”Bloober ekibi, marianne’nin keşif ve kullanım sırasında sahip olduğu yetenekleri açıkladı. Bir ortam olarak artan duygusu, diğer insanların gerçek dünyada görmeyeceği şeyleri hissetmesine izin verir. Bu ona gizli nesneleri görmesini sağlayan bir vizyon verir.

Ayrıca nesneleri tarayabilir ve CAL Kestis’in Star Wars Jedi: Fallen Order gibi kafasındaki tarihlerinin yankılarını yeniden yaşayabilir.

Ruh dünyasını keşfederken ruh parçalarını bulursa, geçmişten gelen belirli anları da görebilir. Nihayetinde amacı, ruh dünyasında karşılaştığı tüm kayıp ruhlara barış getirmektir.

 

The Medium HİKAYESİ

“Oyuncular kendilerini iki dünya arasında yaşayan ve etkileşime giren vizyonlar tarafından kovalanan bir medyum olan Marianne’nin bedeninde bulacaklar.

Hiçbir şey göründüğü gibi değil, her şeyin başka bir tarafı var. Her iki dünyaya da erişimi olan bir ortam olarak, daha geniş bir bakış açısına sahipsiniz ve başkalarının algıladıklarına dair basit bir gerçek olmadığını daha net görebilirsiniz.

Bloober Ekibinin CEO’su Piotr Babieno, bir basın açıklamasında temalara biraz daha fazla değinerek, ” bakış açınızı değiştirdiğinizde, başlangıçta düşündüğünüzden daha karmaşık ve nüanslı olduğunu keşfediyorsunuz.”Nihayetinde, ortam perspektifle  hikayeyi çok gerçek ve korkunç bir şekilde anlatıyor gibi görünüyor.

Oyunun çoğu Niwa Hotel’de gerçekleşiyor gibi görünüyor ve Marianne’nin macerası boyunca yanından ayrımayacak iki karakter var.

İlk olarak, üzüntü , Niwa Hotel’de sıkışıp kalan ve ürpertici bir maske takan küçük bir kız.

Marianne’nin cehennem deneyiminin kaynağı gibi görünen kötü varlık olan Maw ile de uğraşmak zorunda kalacak. Maw Marvel Avengers’da Bruce Banner’ı oynayan Troy Baker tarafından seslendirildi.

 

Yeni çıkış yapacak oyunlar hakkındaki içerikler için YENİ ÇIKACAK OYUNLAR kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

KAYNAK

Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir