Connect with us

Yeni Çıkacak Oyunlar

Resident Evil Village Hakkında Bilinenler

Resident Evil Village Hakkında Bilinenler

Published

on

Resident Evil Village Detayları

Resident Evil serisinin sekizinci büyük oyunu olan Resident Evil Village RE oyun motoru tarafından desteklenen geliştiriciliğini ve yayınclığını CAPCOM firmasının yaptığı oyundur.

Capcom, bu yeni nesil oyunu oluşturmak için önceki Resident Evil oyunlarının unsurlarını birleştiriyor.

Capcom oyun hakkında bize daha fazla bilgi vermeye karar verene kadar, Resident Evil Village hakkında bilinenleri siz okurlarımız için derledik.

Resident Evil Village Çıkış Tarihi

Resident Evil village

Resident Evil village çıkış tarihi

Resident Evil 8 için henüz bir çıkış tarihi yok, ancak en son fragmanlar ve tanıtım sitesi Capcom’un 2021 yılı içerisinde oyunu piyasaya sürmeyi hedeflediğini gösteriyor.

Oyun Hikayesi

resident evil village

resident evil village hikayesi

Resident Evil 7 biohazard’ın trajik olaylarından yıllar sonra, Ethan Winters karısı Mia ile tekrar beraber oluyorlar ve sonunda barış içinde yaşamaya ve geçmişi geride bırakmaya karar veriyorlar

ancak, önceki Resident Evil oyunlarının efsanevi kahramanı Chris Redfield aniden hayatlarını mahvetmek için ortaya çıkıyor ve harap haldeki Ethan’ı cevap arayışında yeni ve çarpık bir kabusa sürüklüyor.

Resident Evil Village hikayesinin Resident Evil 7: Biohazard’ın doğrudan bir devamı olduğu doğrulandı. Famitsu dergisine verdiği röportajda oyun yapımcıları Tsuyoshi Kanda ve Peter Fabiano,

Resident Evil 8’in sadece Resident Evil 7’nin hikayesiyle bağlantılı olmayacağını ve bütün hikayeyi bu oyunla sonlandıracaklarını söylediler.

Resident Evil Village Oynanış

Oyununun büyük bir parçasını fragmanlardan görsekte bir çeşit köyde bulunan başka bir birinci şahıs Resident Evil oyunu gibi görünüyor.

Oynanış hakkında tam olarak doğrulanmamış açıklamalarda var bunlar şu şekilde

Occultism RE8’DE büyük bir rol oynayacak, ancak sihir olmayacak. Bunun yerine, küf, bulaşıcı, mantar süperorganizması tarafından yaratılan canavarlara Tapan bir popülerite var. Oyuncular havadaki küf nedeniyle halüsinasyonlar yaşayacaklar.

• Ana kötü adam, bir kalede yaşayan ve kalıbı yaratan suç Sendikası “the Connections” ‘ın saygın bir üyesi olan gizemli bir Kont olan Alan R. olarak adlandırılacak.

• Oyun bir çok açık havada ayarlanır ve adlandırılmış alanlar içeriyor: kaleler, mağaralar, ormanlar, ve köy gibi

• 20’li yaşlarının sonlarında bir kadın olan Emily adında yeni bir oynanabilir karakter, Ethan’a yolculuğunda yardımcı olacak.

• Son olarak, zombiler, ganados, köpekler, kurtlar, kurtadamlar ve Lickers’a benzeyen canavarlar gibi insansı bir takım yeni düşmanlar olacak.

Hangi Platformlara Çıkış Yapıcak?

TGS (Tokyo Game Show) 2020 sırasında Capcom, Resident Evil Village’ın yeni nesil için özel olmayabileceğini açıkladı. Oyun yapımcısı Tsuyoshi Kanda, şirketin bir panel sırasında korku oyununun PS4 ve Xbox One versiyonunu sunmak için “elinden gelenin en iyisini yaptığını” belirtti.

Kanda,” Resident Evil 8, özellikle yeni nesil konsollar ve PC’ler için geliştirilirken, Xbox One ve PS4’TE de deneyim sunmayı düşünüyoruz ” dedi. “Bunu araştırıyoruz, ancak herhangi bir söz veremeyiz. Bununla birlikte, mevcut nesil konsollarda birinci sınıf bir hayatta kalma korku deneyimi yaratmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

PS5 veya Xbox Serisi X çıkışından sonra beklemek isteyen oyuncuların, yeni nesil konsol edinenlerle birlikte Resident Evil 8’i oynayabileceği anlamına gelebilir.

 

 

 

Yeni çıkış yapacak oyunlar hakkında içeriklerden anında haberdar olmak için bildirimlerinizi açabilir ve Yeni Çıkacak Oyunlar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

KAYNAK

Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir