Connect with us

Yeni Çıkacak Oyunlar

Project Athia Hakkında Bilinenler

Project Athia Hakkında Bilinenler

Published

on

Project Athia Detayları

Project Athia Detayları

Square Enix Sony’nin Haziran 11 PS5 reveal etkinliğinde Athia adlı yepyeni bir oyun üzerinde çalıştığını açıkladı.

Luminous Productions tarafından geliştirilen Project Athia  Square Enix’in tamamen yeni nesile uygun olarak geliştireceği oyunlardan birtanesi.

PlayStation bloğunda yayınlanan açıklamada geliştiriciler,”  Project Athia Luminous Productions’daki felsefemizin doruk noktasıdır ve en son teknolojileri sanatla birleştiren tamamen yeni ve taze bir oyun deneyimi yaratacaktır. ” dedi.

PROJECT Athia NE ZAMAN ÇIKACAK ?

Square Enix ve Luminous Productions oyunu duyurdu fakat henüz Project Athia için bir çıkış tarihi açıklamadı.

Matsuzawa” Şu an için size söyleyebileceğimiz çok şey yok” dedi. “Oyunun belirli unsurlarına karar verdik ancak diğer unsurlar hala göz önünde bulunduruluyor. Gelişim sürecinin en üstünde olan benim gibi insanlar çok meşgul.” Bu tamamen yeni bir proje ve bu proje üzerinde çalışmanın zor olduğunu ve zaman aldığını dile getirdi.

Athia’nın Matsuzawa’nın ima ettiklerine bakacak olursak oyunun daha geliştirme aşamasında olduğunu ve 2021 yılı içersinde oyunun çıkış yapmasını beklemek biraz hayal olabilir.

PROJECT Athia HANGİ PLATFORMLARDA ÇIKIŞ YAPACAK ?

Luminous Productions Başkanı Takeshi Aramaki duyurusunun ardından PlayStation blogunda başlığın “PS5 için tasarlanacağını” söyledi. Athia projesi sadece PS5 ve PC’de piyasaya sürülecek

Oyunun PC için değil PS5 için optimize edilmiş gibi görünüyor ancak her iki versiyonun arasındaki farkın nasıl olacağı konusunda henüz bir bilgiye sahip değiliz.

 NE TÜR BİR OYUN OLACAK?

Square Enix Başkanı Yosuka Matsuda Project Athia’nın “Toyo Keizai” ile yaptığı röportajda oyunun açık dünya olacağını açıkladı.

Ps5 için yayınlayacağımız oyun Project Athia kullanıcıların oyun dünyasında özgürce hareket edebilecekleri açık dünya tarzı bir oyundur” dedi.

Project Athia’nın daha doğrusal haritalara sahip olan Skyrim veya Grand Theft Auto 5 gibi daha geleneksel açık dünya oyunlarını tanımlayan türde bir oyun olacağı anlamına gelebilir.

BİLİNEN DETAYLAR

Athia hakkında çok az şey biliniyor ancak fragman oyunun konusunun ne olacağı hakkında bir iskelet inşa etmek için bizlere birkaç ipucu verdi.

Yayınlanan videoda Athia’nın dünyasını gezerken gördüğümüz kadının oradan olmadığını ancak bu büyülü gerçeklikten muazzam bir güç kazandığını öne sürdü.

Bu hikaye oyunun fantastik dünyasını keşfederken eve dönüş yolunu bulmaya ve güç kazanmaya çalışan ana karakter etrafında dönebilir.

Fakat kesin olarak konusunu öğrenmek için daha fazla ayrıntı beklememiz gerekecek.

 

 

 

Yeni çıkacak oyunlar hakkındaki haberleri takip etmek isterseniz bildirimlerinizi açabilir ve Yeni Çıkacak Oyunlar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir