Connect with us

GENEL

Microsoft Bethesda Game Studios’u Satın Alacak

Oyun tarihinin en büyük satın alımlarından birini yapacak olan Microsoft, 21 Eylül 2020’de Zenimax Media’yı 7.5 milyar dolara satın almayı planladığını duyurdu.

Published

on

Microsoft Bethasda

Microsoft Bethesda Game Studios‘u Satın Alacak

Oyun tarihinin en büyük satın alımlarından birini yapacak olan Microsoft, 21 Eylül 2020’de Zenimax Media’yı 7.5 milyar dolara satın almayı planladığını duyurdu.

Bethesda oyun Stüdyolarına ev sahipliği yapan ZeniMax Media, Bethesda Softworks, ıd Software,

ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog ve Roundhouse Studios’un ana şirketidir.

Bethesda‘nın kült oyunlarından The Elder Scrolls ve Fallout muhtemelen en çok bilinenler olsa da, ZeniMax Media’nın geliştiricileri Doom ve Wolfenstein gibi çok beğenilen oyunlar üzerindede çalışmalarını sürdürüyor.

Microsoft Bethesda Game Studios’u satın alacak olması Xbox özel oyunlarının ilerleyen zamanlarda artacağının bi göstergesi olabilir fakat

Bethesda’nın Starfield ve The Elder Scrolls 6 gibi yayın tarihleri olmayan diğer oyunların tamamen Xbox’a özel olup olmayacağı hala belirsiz.

Microsoft resmi satın alma süresinin 2021 mali yılının ikinci yarısı olacağını, yani en erken Nisan 2021’den sonra gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

Microsoft ayrıca yeni ZeniMax Media Games’in Xbox Game Pass‘a ve şirketin abonelik hizmetine yatırımını daha da geliştireceğini duyurdu. Halo: Infinite’in gecikmesiyle birlikte, Microsoft’un satın alma duyurusu tüketicilerin Xbox konsol ailesine özel oyunların eksikliğinden endişe duyabileceği bir zamanda duyruldu.

Elder Scrolls Online The Imperial City Celebration Etkinliğiyle alakalı postumuza buradan ulaşalabilirsiniz.

Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir