Connect with us

Yeni Çıkacak Oyunlar

Horizon Forbidden West Bilinen Detaylar ve Çıkış Tarihi

Horizon Forbidden West, 2017’de piyasaya sürülen Guerrilla Games tarafından geliştirilen Horizon Zero Dawn’ın devamı niteliğindedir.

Published

on

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West, 2017’de piyasaya sürülen Guerrilla Games tarafından geliştirilen Horizon Zero Dawn’ın devamı niteliğindedir.

31.yüzyılda insanlığın şu anda kabilelerde var olduğu ve dev mekanik yaşam formlarının dünyayı dolaştığı bir dünyada gerçekleşen aksiyon dolu bir rol yapma oyunudur.

Oyuncular makinelerin gizemlerini, önceki insanlara ne olduğunu ve dünyayı yok etmek için mevcut tehdidi ortaya çıkarmak için çalışan Nora kabilesinden atılan genç bir kadın olan Aloy olarak oynuyorlar.

Yeni oyun, Aloy’un batıya doğru seyahat ettiği ve tüm yaşamı yok etmeye çalışan bir yapay zeka olan HADES’İ harekete geçiren bir sinyali kimin gönderdiğini keşfetmeye çalıştığı Horizon Zero Dawn olaylarını takip ediyor.

Horizon Forbidden West Hikayesi ve Özellikleri

Horizon Zero Dawn bir aksiyon-RPG’dir ve Horizon Forbidden West de aynı türde olacak.

San Francisco’daki Golden Gate Köprüsü’nün kalıntıları fragmanda açıkça görülebiliyor ve Aloy, çevreye zarar veren gizemli bir gücü anlamaya çalışıyor.

Bu devam oyununda muhtemelen selefine benzer olsa da oyunun kapsamının ilk oyuna göre daha büyük olacağı kesin.

Ayrıca Aloy’un bir plaj boyunca seyahat ettiğini ve bir solunum aparatı ile su altında dalış yaptığını görüyoruz, bu da sualtı keşiflerinin oyunda büyük bir odak noktası olacağını gösteriyor.

Guerilla Games farklı silahların nasıl hissettiğini geliştirmek için dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyiciler kullanarak yeni PS5 DualSense kolunun teknolojisinden yararlanacak.

Horizon Forbidden West Çevrimiçi Oynanılabilecek mi?

Vgc’den gelen bir söylentiye göre Horizon Zero Dawn bir üçlemenin başlangıcıydı. VGC ayrıca ikinci oyunun bir çeşit co-op oynanışa sahip olacağını iddia ediyor. Henüz hiçbir şey resmi olarak doğrulanmadı.

Çıkış Tarihi

Çoğu yeni çıkış yapacak PS5 oyunu gibi  Forbidden West de net bir çıkış tarihi yayınlamadı fakat  Guerrilla Games 2021‘de oyunu yayınlayacaklarını doğrulayan bir gönderi paylaştı.

Çıkış Yapacağı Platformlar

Sony, Forbidden West’in 2021’de PS5’İN piyasaya sürülmesiyle birlikte PS4’E geleceğini doğruladı.

ilk oyun olan Horizon Zero Dawn, 2020’de PC’ye için yayınlanmıştı. Horizon Forbidden West PS5’İN piyasaya sürülmesinden bir süre sonra PC’ye gelme olasılığının yüksek olduğunu düşünüyorum.

Oyun hakkında detaylar geldiğinde bu post güncellenecektir.

 

Yeni Çıkacak Oyunlar hakkındaki haberler için Yeni Çıkacak Oyunlar kategorimizi ziyaret edebilir ve bildirimlerinizi açabilirsiniz.

 

Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir