Connect with us

Yeni Çıkacak Oyunlar

Harry Potter Hogwarts Legacy Hakkında Bilinenler

HOGWARTS LEGACY HAKKINDA BİLİNENLER

Published

on

HOGWARTS LEGACY HAKKINDA BİLİNENLER

Yıllar süren çok sayıda söylentiden sonra, oyunun varlığını doğrulayan  Harry Potter dünyasında yer alan bir RPG nihayet doğrulandı.

Buna HOGWARTS Legacy ismi veriliyor.

Hogwarts Legacy oyunu hakkında bilinen her şeyi iki yıllık söylentiler ve resmi basın açıklamaları ile sizler için derledik.

 

HOGWARTS LEGACY FRAGMAN

Fragmandan anlayacağımız üzere, oyun 1800’lerin sonlarında gerçekleşmesine rağmen, Birçok Hogwarts geleneğinin hala mevcut olduğunu görüyoruz. Örneğin, baykuşlar hala Hogwarts’ta büyük bir rol oynuyor gibi görünüyor. Perili dekor öğeleri gibi.

Anlatıcının Hogwarts dışındaki dünyadan bahsettiği gibi, fragmanda Hippogriffleri de görebiliriz. Belki de hippogriffler gibi uçan yaratıkları kullanarak dünyayı dolaşabiliriz.

Ayrıca birkaç çekimde maskeli bir kişiye de görüyoruz. Belki de bu kişi oyunun kötü adamı olabilir.

HOGWARTS LEGACY ÇIKIŞ TARİHİ NE ZAMAN?

Yeni Harry Potter oyunu başlangıçta 2018’de sızdırılmış olsa da, oyunun ne zaman çıkacağına dair kesin bir tarihimiz yok.

WB başlangıçta Hogwarts Legacy’nin 2021’de piyasaya sürüleceğini iddia etti. 29 Haziran 2020’de yayınlanan bir raporda, Bloomberg raporu 2021’in sonlarında daha spesifik bir pencere verdi.

Ocak 2021’de, WB games çıkış tarihini 2022’ye ertelendiğini söyledi.

Oyunun başlangıçta 2021’in sonlarında piyasaya sürülmesi amaçlandığı göz önüne alındığında, muhtemelen 2022’nin başlarında bir tarihi hedefliyorlar. WB, Nisan 2022’den önce Hogwarts Legacy’yi serbest bırakırsa, başlangıçta amaçlandığı gibi aynı mali yılda olacak ve bu da alt satırdaki etkiyi en aza indirecektir.

HOGWARTS LEGACY YENİ NESİL BİR OYUN MU?

Hogwarts Legacy‘nin resmi web sitesi, oyunun PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X‘e geleceğini doğruladı.yukarıda belirtilen Bloomberg raporunda sızdırılan yeni nesil sürümler, oyunun ps5 ve Xbox Series x için geliştirildiğini doğruladı.

Oyunun Nintendo Switch veya Google Stadia sürümleri için herhangi bir plan yok gibi görünüyor.

 

HARRY POTTER RPG ÖGELERİ VE HİKAYESİ NEDİR?

Resmi web sitesi, “1800’lerde hogwarts’ı deneyimleyin” diyor. “Karakteriniz, büyücülük dünyasını parçalara ayırmakla tehdit eden eski bir sırrın anahtarını tutan bir öğrencidir.

Hogwarts  büyücülük Okulu’na geç kabul edildiniz ve yakında sıradan bir öğrenci olmadığınızı keşfedeceksiniz: Antik büyüyü algılamak ve ustalaşmak için alışılmadık bir yeteneğe sahipsiniz.”

Özet, “bu sırrı herkesin iyiliği için koruyup koruyamayacağınıza ya da daha uğursuz büyünün cazibesine yenik düşüp düşmeyeceğinize sadece siz karar verebilirsiniz” diye alay ediyor, bu yüzden oyuncular oyunda seçimler yapabilir ve isterlerse kötülük yapmaya karar verebilirler.

Bağlam için, Dumbledore 1881’de doğdu, bu yüzden çoğunlukla bahsettiğimiz Dumbledore öncesi bir dönem. Aşağıda kontrol edebileceğiniz bir montaj olan sızan görüntüler, resmi fragmana ek olarak oyunun genel görünümü ve hissi hakkında bir fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

 

Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir