Connect with us

GENEL

GTA 6 (VI) Rakibi EVERYWHERE Hakkında Bilinenler

GTA 6 (VI) Rakibi EVERYWHERE Hakkında Bilinenler

Published

on

Everywhere oyunu

EVERYWHERE Hakkında Bilinenler

GRAND Theft AUTO VI, tüm zamanların en çok beklenen açık dünya oyunlarından biridir ve henüz resmi olarak açıklanmamıştır. Ancak Rockstar Games, GTA serisinde bir sonraki oyununu yayınladığında sert bir rakiple karşılaşabilir.

Bu rakip, eski Rockstar Games çalışanları tarafından geliştirilmekte olan yeni bir bilimkurgu oyunu olan EVERYWHERE olabilir.

Everywhere, eski Rockstar Games Kuzey Başkanı Leslie Benzies tarafından başlatılan BUILD a ROCKET BOY GAMES tarafından geliştirilen bir bilim kurgu, açık dünya macerasıdır. Build A Rocket Boy’u kurmadan önce, Benzies, 2016’da şirketle bir kamu kavgası yapana kadar 15 yıl boyunca Rockstar’da çalışmıştı.

Benzies’in stüdyosu her yerde ilerleme konusunda son derece gizli davrandı, ancak Eylül 2020’nin sonlarında şirketin açıklanmayan sayıda bilinmeyen bir yatırımcıdan 42 milyon dolarlık fon sağladığı bildirildi.

Bu nakit artışı doğrudan Everywhere gelişimine doğru gidecek, bu da Build A Rocket Boy’un önümüzdeki yıllarda oyun için ilerleme hakkında bazı güncellemeler sunabileceği anlamına geliyor.

GTA’dan esinlenerek yapılmış olan oyun 171 hakkındaki posta bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Everywhere hakkında bilinenler şu şekilde;

EVERYWHERE ÇIKIŞ TARİHİ

Geliştiricinin 42 milyon dolarlık fon alması, oldukça büyük bir geliştirme ekibi kurmaya başlamak için yeterli paraya sahip olduğu anlamına geliyor.

Oyunun kavramsallaştırılması, Benzies ve Eski Rockstar çalışanları Matthew Smith ve Colin Entwistle’ın stüdyoyu kurduğu 2016 yılında başladı. Şimdi üçlü vizyonlarını kağıda dökmeye başlamak için gerekli araçlara sahip olmalı.

Şirketin oyunculara projesiyle ilgili bir açıklama yapacağına dair bir garanti olmasa da, işe alım sürecinden sonra 2021 yılı sonunda bir çıkış tarihi veya bir açıklama beklemek yanlış olmaz.

OYUN HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ

Build a Rocket Boy, oyunda neler olabileceği hakkında sadece gizemli teaserlar sundu.

Ancak kesin olarak bildiğimiz şey, yakın gelecekte açık bir dünyada gerçekleşeceği, birden fazla anlatıya sahip olacağı ve kesintisiz co-op çok oyunculu oyuna sahip olacağıdır.

Oyuncunun tercihine göre şekillenecek bir oyun olacağı kesin olabilir. Bu, oyunun bir oyuncunun çok sayıda anlatı yolu ile yeni nesil kendi maceramızı başlatıcağımız seçeceğini önerebilir.

Firmanın oyun için yaptığı bazı açıklamalar şu şekilde

• Yakın gelecekte, teknoloji insanlığı değişen bir dünya değişiminin uçurumuna getirdi.

• Bu teknolojiyi sadece kendilerine fayda sağlamak için kullanmak isteyenler ve tüm insanlığa yardım etmek için kullanmak isteyenler var.

• Yıldızlara bakacak mıyız? Ya da sadece ayaklarımıza mı bakıyorsun? İlham alacak mıyız? Ya da korku içinde yaşamak?

• Erkeklerin ve kadınların kalplerinde iyi ve kötü arasında bir savaş var. Her şey değişiyor ve geriye dönüş yok.

EVERYWHERE ve GT6 ARASINDAKİ FARKLAR NE OLABİLİR?

Oyunun açılış sayfası, oyuncuların oyunun yaratılmasının “ayrılmaz” bir parçası olacağını söylüyor. Bunun neye benzeyebileceği henüz belli değil, ancak stüdyo, şirketin yeterince ilerledikçe oyunu test etmesine yardımcı olmak isteyen ilgilenen oyunculara erken erişim sunabilir.

Rockstar, gta 5’in piyasaya sürülmesinden yedi yıldan fazla bir süre sonra PlayStation 5 ve Xbox Series X’te yeniden piyasaya sürüleceğini duyurduğunda GT6 geliştirme sürecinin belkide daha başında bile olmadığını söylemiş olabilir.

Build a Rocket Boy Games, hayranlarını Rockstar’dan daha fazla dinleyebileceğinden emin. Ancak indie stüdyosu, iddialı projelerini destekleyen milyarlarca dolarlık bir holding şirketine sahip olmayacak, bu da her zaman bir geliştirme döngüsünün dengelenmesinde bir dezavantaj olarak Everywhere oyununa etki edecektir.

 

Everywhere Resmi Web Sitesi için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

 

 

Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir