Connect with us

Yeni Çıkacak Oyunlar

Final Fantasy 16 (XVI) Hakkında Bilinenler

Published

on

Final Fantasy 16 Hakkında Bilinenler

Yayınlanan fragmandan yola çıkarak Final Fantasy 15’ten bu yana tamamen yepyeni bir dünyada yepyeni karakterler ile Final Fantasy 16 oyunu bizleri bekliyor.

Şimdiye kadar elimizde olan bilgiler fragmanda yayınlananlar kadar ancak daha fazla şey öğrendikçe bu post güncellenecektir.

Yapım ekibinin başındaki isim Naoki Yoshida.

Noaki Yoshida Dragon Quest X’in baş planlayıcısı ve Final Fantasy XIV: A Realm Reborn’un yönetmeni ve yapımcısı olarak devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunları üzerindeki çalışmaları ile tanınan bir isim.

Final Fantasy XIV Patch Notlarını (5.3) tamamen türkçeye çevrilmiş bir şekilde buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

FF 16 NE ZAMAN ÇIKIŞ YAPACAK ?

Ne yazık ki Square Enix henüz resmi bir çıkış tarihi paylaşmadı. Oyunun çıkışı için uzun bir süre bekleyebiliriz. PC oyuncuları FF15 oyunun PC’ye gelmesi için neredeyse iki yıl bekledi.

Umarız ki bu sefer fazla bir zaman farkı olmaz veya iki platformda aynı anda yayınlanır.

FINAL FANTASY 16 HAKKINDA BİLİNENLER

Oyunda Joshua adında bir prensin kişisel korumasını oynayacakmışız gibi görünüyor.

Hikaye açısından çok az şey olduğu için buradaki en büyük vurgu bu sefer oyun Ortaçağ temasında ilerleyecek olması. Bu, sihir ve farklı canavarları elektronik ekipman ve arabalar gibi modern eşyalarla birleştiren FF15 oyununda (ve serideki diğer oyunlardan) çok farklı.

FF15 veya FF7 remake’inin bir bölümünü oynadıysanız, Final Fantasy 16’nın Savaşının aksiyon dolu olduğunu gördüğünüzde şaşırmayacaksınız. Kingdom Hearts’ı anımsatan savaş sistemi, parti sinerjisini ve yeteneklerini gerçek zamanlı eylemle birleştiriyor.

Final Fantasy derin sinerjilere sahip parti sistemleri ile bilinir ancak bu fragmanda gördüğümüz her savaş canavarlara karşı tek başına ana karakteri gösterdi.

Bu olay Final Fantasy 16 da tek başına savaşmak için çok zaman harcayacağınızı gösterebilir. Bu büyük bir değişiklik olur ve aynı zamanda karakterinizin prensin tek koruması olduğu fikriyle de örtüşmüş olacak.

Belki oyunun ilerleyen aşamalarında önceki oyunlardan aşina olduğumuz gibi bir parti sistemi olacaktır.

Oyunun detaylarının 2021 yılı içerisinde paylaşılacağını düşünüyoruz detaylar geldikçe bu post üzerinden takip edebilirsiniz.

Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir