Connect with us

MMORPG

Elyon Online Kreatif Direktör ile Röportaj

Elyon Online Kreatif Direktör ile Röportaj

Published

on

Elyon Online Türkçe

Elyon Online Creative Director ile Röportaj

Air’in temel içeriği olan ‘Flight’a ne oldu?

“Havada ticaret, gemiyle deniz savaşı, göğüs göğüse çarpışma gibi şeyler tasarlıyoruz, ancak henüz resmi olarak piyasaya sürüldüğünde uçuşu kullanmanın ana içeriği bir etkisi yok. Aslında, ‘uçuş’ Air’in geliştirildiği sırada avantajlı bir içerikti. Ancak, Air O zamanlar uçuşun kendisi tamamen hamdı, bu yüzden eksik olan birçok şey vardı, ancak bu sefer bir alt sistem ve içerik olarak var olabilir. Bu yüzden bunu çeşitli şekillerde çözebileceğimi düşünüyorum. ”

PC oyunları yapmaktan kaynaklanan bir tür korkunuz var mı?

“Aslında bunu düşünemeyecek kadar meşguldüm. Ve yine de bunu hissetmek için talihsizlik ama bence eksik olan pek çok şey var. MMORPG de yaptım ama MMORPG denilince aklıma ünlü ve harika başyapıtlar yaptığımda bile eksik hissettiğim kısımlar var. Sanırım, ‘İyi gidecek mi?’ Diye düşünmek için sanırım çok erken

Şimdi, kullanıcıların hızına nasıl ayak uyduracağımı ve onlara nasıl kalıcı eğlence verebileceğimi düşünüyorum.

“Geçen yıl Air Korea’nın 2. CBT’sini ne zaman yaptığımdan emin değildim. Sonuçlar iyi değildi ve bir dereceye kadar bekliyordum, ancak beklediğim sonucu almak için büyük bir darbe oldu.

Birlikte çalıştığım meslektaşlarım da gerçekten çok çalıştı ve sinir bozucuydu. O zamanlar, gerçekten … Etkisinin harika olduğunu düşünüyorum, yaklaşık bir aydır ne yapacağımı bilmiyordum

ama şimdi düşündüğümde, o zaman yaptığım şeyin Elion’un temeli olduğunu düşünüyorum. PVP’ye sadece I ile test odasında devam ederdim. Becerilerimi istediğim gibi değiştirdim ve yaklaşık bir ay boyunca bu şekilde oynadım ve bu beceri değişiminin sloganı haline geldi.Sonuçta, bu deneyim mevcut beceri özelleştirmesine ve PVP savaşına dönüşmesinde yardımcı oldu.

Elyon Online PVP veya PVE’ye daha fazla güç veren bir oyun olduğunu söyleyebilir misiniz?

“Temel olarak PVP merkezli olduğunu sanmıyorum.  Bu noktada Elyon Online akışının doğrudan savaşan büyük bir PVP oranına sahip olduğunu düşünüyorum, ancak dolaylı PVP de göz ardı edilemez.

Bu bağlamda, PVE de mümkün olduğunca rakiple rekabet etmeye veya bir kavgayı gerçekleştirmeye vurgu yapılarak geliştirildi. Bir şekilde PVE yapsam bile, biriyle yüzleşmeye ve rekabet etmeye teşvik edileceksiniz. ”

PVP sisteminde yorgunluk hisseden kullanıcılar olmalı.

“Lonca sistemi bunu kapsayacak, klan kelimesini kullanıyoruz ve böyle bir klana ait olarak yapılabilecek pek çok şeyi artırıyoruz. Böylece rolünüzü oynamak bir rekabet, yani doğrudan savaşmasanız bile arkadan destekleyeci bir unsur olur.

Öyleyse, PVP oynamak zorunda olmasanız bile, oyunu oynamak sorun değil mi?

“Evet. Kendin yaparsan, daha fazla kar elde edebilirsin, ama yapmazsan ilerlemekte bir sorun yok. Eğer PVP’yi sevmezsen, sadece PVE içeriği ile oyunun tadını çıkarabilirsin. Ama PVP avantajlarından yararlanmak istiyorsan, bir klana veya fraksiyona katılabilirsin. Bu, RVR oyunlarının en güçlü yönlerinden biri.Aslında

, ilk başta onu tamamen PVP yapmaya çalıştım, ancak çok fazla PVP yaptığım için kullanıcı kapasitesi çok düştü çünkü PVE biraz daha az yorucu, bu yüzden onu iyi karıştırmalıyım. Düşündüm. Sadece PVP’de gerçekten rekabet eden böyle bir oyun oynamaya çalışıyordum ve arkamı döndüm. Sanırım şimdi iyi bir seçim yaptım. ”

Bireysel PVP ödülleri Ne Olacak?

“Bir düşmanı öldürürseniz, onur puanınız artar. Ölürseniz, düşersiniz. Bu puan ve mühür aracılığıyla PVP’ye özel ekipman satın alabilirsiniz. Bu puana göre, daha sonra sıralanırsınız ve sıralamaya göre derecelendirilirsiniz. Sıralamaya göre giyilebilir ekipman bölünüyor ve haftalık ödüller verilecek. ”

PVP çok hassas ve önemli bir konudur, özellikle sınıflar arası denge. Nasıl yerleştirmeyi planlıyorsunuz?

“Dengeyi dengelemeye devam etmeliyim, ancak önemli olan, geliştiricinin çökmüş dengeyi görmek için ne kadar beklediğidir. Bu nedenle, böyle bir sorun görürseniz, periyodik değişikliklerle derhal yanıt verip düzeltme planımız var.”

Bu günlerde, MMORPG’nin PVP sistemi ile birçok e-spor organizasyonu var. Gelecekte Esports için herhangi bir planınız var mı?

“Bence hala erken. PVP sistemi e-spor için iyi bir şekilde oluşturuldu ve sanırım insanlar bunu kabul edip daha fazlasını kabul ettikten hemen sonra olabilir.”

Temmuz ayında gerçekleştirilen son ön deneyimde kullanıcının tepkisi nasıldı?

Biraz çelişkili geri bildirimler aldım.

Geri bildirimden ne hatırlıyorsun?

“Savaş görünürlüğü hakkında çok şey vardı ve derin içerikler arasında devam edecek hiçbir şey olmayacağına dair bir fikir vardı.

Bu yüzden içerik eklemeye ve dolaşıma sokmaya çalıştım. Beceriler söz konusu olduğunda, çok fazla hareketlilik teknolojisi var, bu yüzden denge bozulmuş gibi görünüyor. Bu yüzden bazı ayarlamalar yaptım. ”

Non target oyunların önemli bir sorundur ama vurma hissiyle ilgili pişmanlıkları nasıl çözdünüz?

“Çok acı vericiydi ama bu yüzden becerilerini tamamen değiştiren sınıflar var. Assassin durumunda fareye tıklayarak kullanılan temel beceriler tamamen kaldırıldı. Ayrıca kamera yönü ve sallama şekli gibi çeşitli kısımlar daha dikkatli hale getirildi ve geliştirildi. ”

Son deneyim anında, bunun son test olduğunu düşündünüz mü?

“Evet. O zaman, bunu son kez yapacağımı düşündüm. Elbette, yanıt iyi değilse endişelenmeliydim, ama kötü değildi bu yüzden düşündüğüm gibi açılışı planladım.”

Seviye sistemi nedir? On bin seviye belirlenmiş mi?

“10.000 potansiyel seviye var, ancak üst sınır yok. Belli bir seviyeye ulaştığınızda, eşyalar yetiştirebilir veya size uygun avlanma alanına giderek büyüyebilirsiniz. O andan itibaren içeriğin çoğunu oynayabilirsiniz. Belli bir seviyeye ulaştığınızda üst sınır yoktur. Daha sonra, seviye atlamak yerine ekipman çiftçiliğine ve mana uyandırmaya odaklanacaksınız. Seviye atlamak için iyi şeyler var ama buna bağlı değil. ”

Bireyler arasındaki işlem nedir? Bu günlerde, bireyler arasında ticaret yapabilmek büyük bir sorun.

“Bireyler arası ücretsiz işlemlerin önüne geçmeyi planlıyoruz. Aslında bloke edici işlemler oyunu sakıncalı hale getirebilir. Öte yandan, kişiler arasında işlem yapıldığında, oyundaki malların enflasyonunun ve işyerinin ya da karaborsanın ekonomiye zarar vermesinin bir yan etkisi vardır. Bu bizim için ve kullanıcılar için iyi değildi.

Bunun gibi o kadar çok durum gördüm ki, akış kesiliyor ve oyunun ömrü hızla tükeniyor veya eğlence keskin bir şekilde düşüyor.

Yani Elyon Online güvenli kişisel işlemlere izin verecek. Kontrol edebilecek bir aralıkta ticaret yapılabileceğini düşünüyorum. ”

Son olarak, Elion’u bekleyen kullanıcılara ne söylemek istersiniz?

“Kullanıcılar bunu bir oyun olarak takdir edecekler. Ama size söylemek gerekirse, bu dövüş sistemi gibi başka bir MMORPG olmadı.

Bu yüzden, bundan çok keyif alacağınızı umuyorum. Ve son geri bildirime göre, eksik olduğumuzu biliyorum. Hızlı bir şekilde güncelleneceğine ve eksiklikleri muazzam bir hızda dolduracağımdan eminim.
Bu yüzden, umarım bir kez inanıp oynarsınız. ”

 

KAYNAK

Bu tarz içeriklerden anında haberdar olmak için bildirimlerinizi açabilir ve MMORPG kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlanlar

İçerikler