Connect with us

DOTA 2

DOTA 2 Turnuvaları Hakkında Bilgilendirme

DOTA 2 Turnuvaları Hakkında Bilgilendirme

Published

on

DOTA 2 Turnuvaları hak.

DOTA 2 resmi twitter hesabından yaptığı bildiri ile turnuvalar konusunda nasıl bir yol izleyeceklerini paylaştı.

Yayınlanan bu bildirinin önemli noktalarını sizler için derledik.

Son zamanlarda DPC’nin durumu hakkında birçok şikayet aldıklarını ve yapmaları gereken daha çok şey olduğunu belirtikleri bu yazıda daha önce neler yaptıklarını ve neler yapacaklarını açıkladılar.

DPC: DOTA 2’nin profesyonel bir turnuva format sistemidir. 2017 yılında, oyunun geliştiricisi Valve tarafından, hangi takımların DOTA 2’nin yıllık turnuvası olan The International’a doğrudan davet almaya uygun olduğunu belirlemek için oluşturulmuş bir format.

The International (TI): Her yıl DOTA 2 için düzenlenen e-Spor turnuvalarından biridir. Turnuva, oyunun geliştiricisi Valve Corporation tarafından organize edilmektedir. 

DOTA 2 Yaz Mevsimi

Yaz ortasına yaklaşırken, pandeminin değişkenliği önemli ölçüde arttı.

Bu pandeminin gelecekteki DPC etkinlikleri ve The International üzerindeki etkisinden çok endişe duymaya başladıklarını dile getiren ekip,

Küresel durum sebebiyle bölgeler arası turnuvanın bir süre için erteleneceği anlamına geldiğini ve belirli ülkelerden takımların seyahat kısıtlamaları sebebiyle turnuvalardan elenmesinin turnuva düzenin bozulmasında büyük rol oynadığını söylediler.

bölgeler arası turnuvaların ve International’a olan uzaklığın dahada artması sebebi ile düzenlenen turnuvaları ertelemek zorunda olduklarını söylediler.

Tarihsel olarak yaklaşımlarının, üçüncü taraf turnuvaların The International dışında aktif olarak rol oynamasını istediğini söyleyen ekip,

umutlarının bu şekilde yaklaşan DPC ve TI arasında hem daha iyi ve daha tutarlı bir ilişki kurabilmelerinin hem de üçüncü taraf turnuvaların daha büyük bir etkiye sahip olmasını istediklerini dile getirdi.

DOTA 2 Turnuvaları

Turnuvalar Hakkında Gelecek Düzenlemeler


DOTA 2 de Yaklaşan bu rekabetçi sezon için, EU / CIS etkinliklerinde en az dört üçüncü taraf etkinlik ve lig olacak,;

Üçü Çin’de ve hala ön planlama aşamasında olan ve şu anda taahhüt veremeyen birkaç diğer etkinlik daha olacağını söylediler.

Yılın geri kalanında küresel olarak daha fazla kapsama alanı oluşturabilmek için organizatörlere ulaşarak finansal ve diğer konular hakkında yardım yaptıklarını söylediler.

Taraftarlar ve takımlarla iletişime geçmeye hazır olur olmaz bu etkinliklerin kalan sezonda kademeli olarak duyurmak istediklerini açıkladılar.

DPC’nin başlangıcının 2021 yılının ilk veya ikinci ayında olabileceğini öngeren ekip TI için ise 2021 Ağustos ayında Stockholm’de olacağını söyledi.

MOBA Türü oyunları hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak istiyorsanız MOBA kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayınız.

KAYNAK


Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir