Connect with us

MMORPG

BLUE PROTOCOL EU/NA Sunucularının Açılacağını Onayladı

Published

on

Blue Protocol EU/NA Sunucuları Hakkında Detaylar

Blue Protocol, şu anda Bandai Namco tarafından geliştirilen AAA bütçeli bir Anime MMORPG’dir. Blue Protocol ilk olarak Temmuz 2019’da duyurulmuştu.
Ancak sadece Japonya’da yayınlanacağı açıklandı. En azından ilk planları buydu. Oyun, orijinal duyurusundan bu yana tüm dünyada o kadar popüler hale geldi ki, insanlar oyunun Batı sürümünün ne zaman çıkacağını merak etmeye başladılar.

Blue Protocol EU/NA

Blue Protocol EU/NA Sunucuları Hakkında Detaylar

Geliştiriciler, oyun için Japon sınırlarının ötesindeki her şeye oldukça sıkı sıkıya bağlı kaldıklarını ancak ekip, EU/NA sunucuları hakkında kesinlikle üzerinde çalışılması gereken bir süreç olduğunu belirterek Batı sürümüne ilgi gösterdiğini belirtti.

Japonya, oyunun başlangıçta piyasaya sürüleceği yer olduğundan dolayı öncelik olarak Japonya piyasasını hedefleyeceklerini söylediler.
Ancak Japonya’da piyasaya sürüldükten sonra küresel olarak genişleme planlarıda var.


23 Nisan’dan 27 Nisan’a kadar oyunun ilk kapalı betasını açıldı ve kapalı beta, aynı anda 100.000’den fazla oyuncuya ev sahipliği yaparak büyük bir başarıya imza attı.
Kapalı Beta, Haziran 2020’de sona erdi

Bandai Namco, oyunu 2020 içinde tamamlamak istediklerini dile getirdi, ancak dünyanın içinde olduğu durumla birlikte muhtemelen 2021’e kadar Blue Protocol oyununu göremeyeceğiz.

Blue Protocol’ün çıkış tarihinin şu tarihte olması bekleniyor;

Japonya’da 2021 ve Kuzey Amerika sürümü ve Avrupa sürümleri Japonya lansmanından yaklaşık 6 ila 12 ay sonra olacaktır, bu nedenle Blue Protocol EU/NA sunucuları için Q-3 Q4 2021’den Q1-Q2 2022’ye kadar herhangi bir zamanda olmasını bekleyebiliriz.

Reddit’te oyunun hayranları, bir EU/NA ve küresel sürümü onaylayan bir canlı yayın cümlesini tercüme ettiler.Bu cümle şu şekilde;

“Hazırlanıyoruz ama önce Japonya yayınlayacak. Oyunumuz Japon kültürünü yansıtacağı şekilde tasarlandığından ve küresel ölçekte oyuncu kitlesinin ilgisini çektiğinden, bu stili dünyanın geri kalanına yarım yamalak tanıtmak istemiyoruz. “

Blue Protocol Oyun Fragmanı

Geliştirici: BANDAI NAMCO Studios
Yayıncı: Namco Bandai Games America Inc.
Platform: Microsoft Windows
Daha fazla MMORPG Haberleri için MMROPG kategorimizi ziyart etmeyi unutmayın

?
Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir