Connect with us

MMORPG

ArcheAge 2 DUYRULDU

Published

on

Archeage 2 Detayları

Geçtiğimiz günlerde çeşitli Kore oyun siteleri, orijinal Lineage ekibinin bir parçası olan ve XLGAMES altında ArcheAge ve Moonlight Sculptor gibi oyunlar yaratmaya devam eden “Jake Song” ile röportaj makaleleri yayınladı.
Açıklamaların en dikkat çekici olanı, şu anda Unreal Engine 5 kullanılarak hazırlanmış olan ArcheAge 2 açıklamasıydı.

Oyunun kendisi hakkında henüz pek bir şey bilinmiyor.
Ekip ArcheAge 2 için hala temel özelliklere karar vermekte ve oyunu test etmektedir.

 

ArcheAge 2 HAKKINDAKİ DETAYLAR 

Aşağıda, röportajdan çevrilen (ve yeniden ifade edilen) bazı önemli noktaları sizler için derledik.

1. Unreal Engine 5 onaylanmış olsa da, bu kesinlikle ArcheAge 2 için geliştirme aşamasında olduğu gerçeğini değiştirmiyor. XLGAMES ekibi oyunu henüz test etme aşamasındadır.

2. Şu anda ArcheAge 2 üzerinde çalışan yaklaşık 40 ila 50 personel var ve amaç orijinal ArcheAge’den daha kısa bir yapım süresiyle oyunu piyasaya sürmektir. Personel sayısının giderek artacağıda söylendi.

3.ArcheAge’ın arkasındaki temel tasarım ilkesi “özgürlük” idi ve ArcheAge markası altında “ayrılmaz” bir sembol olmaya devam edecek. Ekip ayrıca oyuncuların istediği öğelere ve temel içeriğe daha fazla odaklanacak ve daha sonra bunları iyileştirecek.

4. Jake Song, ArcheAge’ın geliştirilmesi sırasında “açgözlü” olduğunu ve her türden oyuncuyu tatmin etmeye çalıştığını itiraf etti. Sonuç olarak, geliştirme süresi beklenenden çok daha uzun sürdü

5. Jake Song ayrıca, “sayısız ve niceliksel” özelliklerin oyuncuların istediği şey olmadığını, “yoğunluk” ve “eksiksizlik” ile içerik olduğunu da belirtti. Bu nedenle ArcheAge 2’nin mantığı, yeni özellikler eklemeye devam etmek yerine temel içeriğe odaklanmak ve bunları iyileştirmektir.

6. Genel olarak, Jake Song’un ArcheAge’den ders alarak ArcheAge 2 oyununu gerçekten rafine edilmiş bir MMORPG olarak piyasaya sürme arzusu var. Kakao Games’in büyük yatırımından sonra da finansal olarak stresin azaldığıda bir gerçek.

7. Jake Song, ArcheAge’ın toplam satışlarının yarısından fazlasının Kuzey Amerika ve Avrupa sunucularından gelmesinden de çok memnundu. Ona göre ArcheAge ayrıca Kore tarafından geliştirilen MMORPG oyunları arasında en yüksek Metacritic puanına sahip oyun. Ekibin her bölgedeki oyuncuların kültürünü anlaması oyunun yapım aşamasında onlar için çok büyük bir artı olacağının farkında.

8. ArcheAge 2, orijinal ArcheAge ile aynı dünyada geçicek ancak paralel bir boyutta farklı bir zamanda gerçekleşecek. Hikaye, orijinal ArcheAge’ın hikayesini de yaratan Jeon Min-hee tarafından yazılacak.

9.ArchAge 2 hakkındaki detaylar 2021 yılılın ilk yarısında paylaşılacak.

 

Kaynak

MMORPG Haberleri hakkındaki MMORPG kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın


Okumaya Devam Et
İlanlar
Yorum Yap

Cevaplayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir